Oikon na 4. međunarodnoj konferenciji ‘Vode u osjetljivim i zaštićenim područjima’

12. travnja 2024. – OIKON je sudjelovao na 4. međunarodnoj konferenciji ‘Vode u osjetljivim i zaštićenim područjima’ (WSPA) koja je održana u Puli od 10. do 13. travnja. Na konferenciji smo predstavili naša najnovija istraživanja u zaštiti prirode i okoliša vezana uz vodne resurse s pet usmenih izlaganja i dva postera.

Izlaganja Oikonovih stručnjaka na konferenciji pokrivala su teme poput praćenja populacije dabra, mjera za poboljšanje stanja jezera Jarun i hidromorfološkog stanja rijeke Save, statusa očuvanja europske jegulje i potočne mrene, procjene utjecaja uklanjanja invazivne vrste pajasena u Nacionalnom parku Krka i druge mjere očuvanja slatkovodnih ekosustava. Ova su istraživanja naglasila važnost integriranih pristupa ekološkoj obnovi i našu predanost praktičnim rješenjima za očuvanje prirode.

U organizaciji Europskog udruženja za vode (EWA) i Hrvatskog društva za zaštitu voda (HDZV), 4. WSPA konferencija imala je za cilj okupiti najbolje znanstvenike, stručnjake, poduzetnike i predstavnike javne uprave kako bi predstavili rezultate najnovijih istraživanja i razmijenili ideje o znanstvenim, tehničkim, društveno-gospodarskim, pravnim i obrazovnim aspektima zaštite i racionalnog korištenja vrijednih osjetljivih vodnih resursa i usluga ekosustava.

Ponosni smo što smo podržali konferenciju kao srebrni sponzori.

Za više informacija posjetite web stranicu konferencije.

Oikon d.o.o.
Oikon d.o.o.
Skip to content
Oikon d.o.o.
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće kako bismo vam mogli pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Informacije o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije kao što su prepoznavanje kada se vratite na našu web stranicu i pomoć našem timu da razumije koje dijelove web stranice smatrate najzanimljivijim i najkorisnijim.